16 Ocak 2014 Perşembe

Ve Bir Sergi!!! Bence Gidin Bir Görün derim:)

Uzun süredir sergiye gitmiyordum. İyi denk geldi denebilir. Alibeyköy Lisesi'nden Resim öğretmenim Mustafa Albayrak'ın dün bir resim sergisi açılışı vardı. Hayatımda gittiğim ilk resim sergisi açılışıdır:)
Uzun süredir internet üzerinden takip ediyordum  hocamın resimlerini. Resim yapma yeteneğim yok ama küçüklükten beri karaladığım bir şeyler mevcut. Severim aynı zamanda çok saygı duyarım bu sanata yeteneği olan insanlara. Mustafa hocamın  kendine özgü farklı resim teknikleri var diğer ressamlara göre.. Türkiye'de de bilinen bir ressam kendisi.


MUSTAFA ALBAYRAK "ŞEHİR GÖLGELERİ" 
RESİM SERGİSİ BASIN BÜLTENİ
15 Ocak - 14 Şubat 2014
Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Küratör Denizhan Özer'in anlatımıyla: gelenekten beslenerek, günümüz yaşantısı ile ilgili tahliller yaparak yapıt üreten sanatçılardan biridir Mustafa Albayrak.Mustafa Albayrak içinde yaşadığı dönemi ve toplumsal durumu incelemesi onun sorumluluk sahibi bir sanatçı olmasındandır. Sanatçı, aynı yapıtı çoğaltmanın yerine, yapıt içindeki bedenleri çoğaltarak modern hayata gönderme yapmaktadır. Benzer olanın öznenin kendisiyle yabancılığını ve aynı zamanda yakınlığını temsil eden durumuu Mustafa Albayrak'ın düşsel güç zenginliğinde görürüz. 
Mustafa Albayrak'ın resimlerinde görülen önemli durumlardan biri ise harekete bağlı gelişen zamansallıktır. Bunun haricinde sanatçının yaşadığı çağın hızını göstermesi, yaşadığı zaman dilimini sorgulaması ve aynı zamanda görsel hafızalarımıza kazınacak durum tespitleri ile ortaya çıkması anlamına gelmektedir.
Mustafa Albayrak'ın resimlerinin bir başka özelliği ise fotoğrafik bir dile sahip olmasıdır. 

Bence Gidin Bir Görün derim:)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...