23 Haziran 2012 Cumartesi

Cep Telefonu Numaranız Değiştiğinde..Merhaba, cep telefonu numaramı benim üzerime ait olmadığı için değiştirdim.Hal böyle olunca yıllardır kullandığımı cep telefonu numarasını çevreniz, arkadaşlarınız hatta cvniz, okulunuz vb. şeylerde de değiştirmek zorunda olduğunuzu bilmek gerekir. İlk başta bir liste oluşturdum.
Değiştirilmesi Gerekenler Listesi:

  • Banka Bilgilerim (En Önemlisi budur.Özellikle interaktif kullanıyorsanız mobil onay kodu meselesinde canınız yanmaması için ilk başta bunu halletmeniz gereklidir)
  • Okul Bilgilerim-İş Bilgileriniz (Okuduğunuz okulda size ait iletişim bilgileriniz yer almakta bunu değiştirmeniz gerekir çünkü herhangi bir acil durumda da gereklidir)
  • Cv'niz (Özellikle benim gibi part time vb. işler aramakta aktifseniz cvnizi kariyer.net, yenibiris.com, secretcv.com vb. üye olduğunuz sitelerdeki bilgilerinizi güncellenemeniz gerekmektedir)
  • Aile-Arkadaşlar-Akrabalar vb.. kişiler( Ailenize "çağrı" atarak bildirim yapabilirsiniz en kolay. Arkadaş ve Akrabalarınıza eski telefon numaranızı hala kullanıyorsanız bir süre için sms yoluyla toplu mesaj atarak haberdar edebilirsiniz.Yahut numaranızı kullanmıyorsanız yeni numaranızla Adınızı Soyadınızı belirtmeyi unutmadan yine aynı yolla haberdar edebilirsiniz. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinden "Facebook"tan mesaj bölümünüzden tek tek isimleri (ben A-Z kadar kullanarak yaptım.) seçerek toplu mesaj atabilirsiniz.Bu sizin facebooka ne kadar güvendiğinizle alakalı da. Bu mesajı sadece sizin seçtiğiniz arkadaş listenizdekiler görebilir. 
Netice itibariyle her zaman eksik durumlar olabilir. Ama siz elinizden geleni yapmış durumda olursunuz sorun yaşamazsınız. En azından "Sen Kimsin?" diye telefonu açan olmaz:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...