8 Haziran 2012 Cuma

3.Sınıf Olduk:) Tatil Başlıyor!!

Uzun süredir kişisel bir şeyler paylaşmıyordum. Şuan 2.sınıf final sınavları bitti, 3.sınıfa geçtik.Yıllar nasıl çabuk geçiyor gerçekten anlayamıyor insan. Tatil başladı fakat tatile ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. Full time çalışabilecek temiz bir iş arıyorum! Tüm arkadaşlara duyurulur!:) Hep böyle midir? Kariyer.net, Secretcv, Yenibiris.com'a tıklama sayılarımız artıyor "iş,iş,iş" diye arıyor gözlerimiz ihtiyacımız olduğunda. Mephisto Taksim'e uğradım bugün. Çok okumak istediğim ve merak ettiğim ve herkesin okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitaba dokundum. Almadım alan olursa hediye veren olursa çok sevinirim. Yetkililere duyurulur:) idefix.com'dan aynen iletiyorum.
Çoğu başarı öyküsü, yaşamın yüzeysel bir kesitine değinerek başarı elde etmeyi, belli başlı beceriler edinmeyi, doğru işi bulmayı ve ilerlemek için doğru teknikleri öğrenmeyi anlatırken, David Brooks Sosyal Hayvan ile bir basamak derine, duygular seviyesine inerek karakterin oluştuğu ve başarı tohumlarının filizlendiği noktada önsezilerden, önyargılardan ve derin içsel arzulardan bahsediyor.

Brooks, iki hayali karakterin, Harold ve Erica'nın hikâyesi üzerinden kendi kuramını detaylıca örneklendirmiş, psikoloji yazınındaki sayısız atıftan faydalanmış ve insan doğası ile toplum üzerine olan söylemleri kendi hikâyesi ile birleştirmiştir.

Harold ve Erica'nın hikâyesinin içine daldığınızda, kim olduğunuz konusunda yeni bir bakış açısı kazanacak, çocuklarınızı nasıl yetiştirdiğinize, iş, öğrenim, aşk ve politik tecrübelerinize dair bambaşka fikirler elde edeceksiniz.

Belirli bir insan zihni anlayışına yönelik kanıtları, davranışın ilk kaynağını ve hayattaki başarı ve başarısızlıkların sebeplerini birleştirebilmek ve toplumsal politikaya yönelik çıkarımlarda bulunabilmek, David Brooks'un bu kitabı yazmasındaki temel amaç olarak gösterilebilir.

"Bizler düşünen ya da çalışan hayvanlar değiliz; bizler sosyal hayvanlarız. İlişkilerimiz sayesinde var oluruz; birbirimize ve daha geniş ufuklu düşüncelere bağlanmak için yaşarız."
-David Brooks-
(Arka Kapak)
(En güzel cümle bu olsa gerek)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...