25 Ocak 2013 Cuma

Artık x-rayde ötebilirim:S

Merhaba,
uzun zaman oldu yazmayalı en son blogun tasarımıyla uğraşıyordum. Bir kaza atlattım.Sonucunda sağ el yüzük parmağım eklem yerinden kırıldı. Bir hafta hastanede yattım.Ameliyat oldum.
Durum şu "Sağ el 4.metakarp distal uç kırığı" tedaviyle mini vida takıldı.Şuan alçım çıktı ve hareketler yapıyorum.Elimle hala şişlik var.Sanki elim bana ait değilmişim gibi. Görünüşünde bir değişiklik yok şişlikten başka.Ama avucumun içine doğru parmağımın uzantısında bir ağırlık ve sertlik hissediyorum.Doktorlar ucuz kurtulduğumu,kötü bir kırık olduğunu ve ömrüm boyunca (ne kadar yaşayacağız bilmiyorum) eklem sertliği yaşayacağımı yani parmağımı tam kullanamayacağımı söyledi.Sağlık olsun diyip  kabullenmiş durumdayım.Üzüldüm ama üzülmüyorum. 2013'e kötü başladık.Kalanında bari iyi şeyler olsun istiyorum.Sınavlara asistan hoca yardımıyla anlatıp hocanın yazması ve benim cümleleri kuramamamdan ibaret girdim.Ne olur hiç bilmiyorum. Geçeyim yeter.
Bu süre zarfında hayatınızın dönüm noktalarından birini yaşamış oldum.Bende önemli değişik açıları getirmeme sebep oldu.
Canınız çok sıkıldığında üzüldüğünüzde hastanelerin acil kısımlarına bir gezin gelin olur mu?
Şahsen öyle yapacağım bundan sonra..
Ne yapmayı düşünüyorum?
http://www.birsilgibirkalem.org/'a bir burslu öğrenci olarak yardım etmeyi planlıyorum.
Bunu neden özellikle yazıyorum aslında ayıp belirtmem ama daha önce de planlamıştım ve bir türlü gerçekleştirmemiştim.Özellikle yazmamın sebebi bu sosyal sorumluluk kampanyasından haberdar olup yardım etmeyi düşünmenizi sağlamak istemem.

Psikolojik olarak fazla olgun hisseder oldum yaşlanmış olduğumdan olsa gerek diye düşünüyorum..
Tatil süresince House Md. sezonları bitecek gibi görünüyor.
Başka bir dizi beni bu kadar bilgilendirmiyor yahut huzurlu hissettirmiyor..
Kendinize cici bakın umarım güzel paylaşımlar yapmak dileğimle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...